Xbox Series X Sunumunda Gördüğümüz Tüm Oyunlar

Yılın başından bu yana yeni konsolu Xbox Series X’i tanıtmak için sunumlar düzenleyen Microsoft, dün büyük bir sunum daha yaparak bünyesinde bulundurduğu stüdyoların yeni çıkacak oyunlarını tanıttı.

Sunumdan önce benim gibi birçok kişinin fikri sevilen seri Halo‘nun devam oyunu dışında fazla sayıda ilgi çekici başka şeyler göremeyeceğimizden yana olsa da Microsoft bu sene duyurduğu ilginç oyunlarla oyuncuları şaşırtmayı başardı.

İşte sunumda gösterilen bütün oyunlar ve fragmanları.

Halo Infinite

Sevilen serinin devam oyununun geleceği geçen yıllarda kısa bir fragmanla duyurulmuştu. Bu sene Microsoft fragman göstermekle kalmayıp Halo Infinite‘den sekiz dakikalık bir oynanış videosu yayınladı.

State of Decay 3

İkinci oyunu 2018’de çıkan zombi hayatta kalma serisinin yeni oyunu ilk defa bu sunumda gösterildi. Fragman hayranları mutlu etse de oyun hakkında pek detay vermiyor. Oyunun çıkış tarihi henüz duyurulmadı.

Forza Motorsport

Popüler yarış oyunu serisinin yeni oyununun Xbox Series X ve PC için geliştirildiği duyuruldu ve kısa bir fragman yayınlandı. Oyunun isminin sonunda ‘8’ olmaması bazı oyuncular tarafından seriye reboot geleceği şeklinde yorumlansa da henüz bir açıklama yok.

Everwild

Bu sunumda ilk defa gördüğümüz oyunlardan biri olan Everwild hakkında, gösterilen fragman haricinde bilgi verilmedi. Fragmanda oyun içi olduğu belirtilen görüntüler yok, bu durum çıkarım yapmamızı daha da zorlaştırıyor. Fragmanda gördüğümüz kadarıyla grafikleri ‘The Legend Of Zelda: Breath Of The Wild’ı andıran oyunun büyülü dünyası ilgi çekici gözüküyor.

Tell Me Why

Oyun 2015 çıkışlı başarılı macera oyunu ‘Life is Strange’nin yapımcıları tarafından geliştiriliyor. Üç bölüm olarak yayınlanacak oyunun ilk bölümü 27 Ağustos’da çıkışını yapacak.

Ori and the Will of the Wisps

Mart ayında çıkışını yapmış olan bu oyunun daha iyi görsellerle Microsoft‘un yeni konsolu Xbox Series X üzerinde çıkışının yapılacağı duyuruldu.

The Outer Worlds: Peril on Gorgon

Fallout serisinden tanıdığımız ‘Obsidian Entertainment‘in geçen yılın sonlarına doğru çıkan yeni oyunu ‘The Outer Worlds‘ için çıkacak ek paketin fragmanı gösterildi. Ek paket 9 Eylül‘de çıkışını yapacak.

Grounded

Vücutları küçülmüş çocukları kontrol ettiğimiz bu hayatta kalma oyunu oldukça esprili bir fragmana sahip. 27 Temmuz’da yani iki gün sonra çıkacak bu oyuna hayatta kalma türüne ilgiliyseniz göz atabilirsiniz.

Destiny 2: Beyond Light

Popüler looter shooter oyunu Destiny 2 Xbox Series X‘te de mevcut olacak.

Psychonauts 2

On beş yıl önce çıkan ilk oyunun ardından yıllarca beklenen devam oyunu için yeni bir fragman gösterilse de çıkış tarihi hakkında bilgi verilmedi.

Stalker 2

Sunumda en çok ilgiyi toplayan duyurulardan biri de bu oldu. On yıldır yeni oyunu çıkmayan serinin devam oyunuyla ilgili bir söylenti bile dolaşmazken dünkü sunumda Stalker 2 görmek birçok oyuncuyu sevindirdi.

Avowed

İlk defa dün duyurulan Avowed hakkında fazla bir şey bilmememize rağmen yapımcısının rol yapma oyunlarıyla ünlü Obsidian Entertainment olması pek çok kişinin oyuna merakını artırdı. Fragmandan gördüğümüz kadarıyla birincil kişi görüşüyle oynadığımız oyun fantastik bir evrende geçen bir rol yapma oyunu olacak. Çıkış tarihi ile ilgili bir bilgi verilmedi.

Medium

Daha öncede fragmanı çıkmış olan bu oyunun daha detaylı, oynanış görüntüleri bulunduran bir fragmanı gösterildi. Oyunda fiziksel ve metafiziksel alemler arasında geçiş yaparak doğaüstü bir gizemi çözmeye çalışacağız. Oyunla alakalı duyurulan en önemli şeylerden biri de fiziksel ve metafiziksel alemlerin yeni çıkacak Xbox Series X’te aynı anda renderlanacak olması zira bu duyuruyla Microsoft yeni konsolunun gücünü gözler önüne seriyor. Hatırlarsanız aynı hareketi Sony Playstation 5‘i tanıttığı sunumda Ratchet and Clank‘in yeni oyunun fragmanında gezegenler arasında yükleme ekranı olmadan sıçrayan Ratchet‘ı göstererek yapmıştı.

The Gunk

SteamWorld‘ün yapımcıları tarafından geliştirilen oyun ilk defa dün duyuruldu. Oyun hakkında çok az bilgi var. Oyun Xbox Series X’in çıkışıyla birlikte çıkacak.

CrossfireX

Ünlü çok oyunculu shooter oyunu olan Crossfire‘ın devam oyunu olan CrossfireX’i Remedy geliştiriyor. Yakın zamanda çıkan ‘Control’ün de geliştiricisi olan Remedy hikaye anlatımına önem veren third person shooter oyunlarıyla ünlü. Bu sefer birinci şahıs kamera açısıyla oyun yapan Remedy’den beklenildiği üzere aksiyonu bol bir hikaye modu bizi bekliyor gibi gözüküyor. Bunun yanında CrossfireX‘in ilk oyunda olduğu gibi çok oyunculu modu da olacak.

Fable

Uzun bir aradan sonra devam oyunu gelen bir diğer seri ise Fable. Fragman da pek bir şey görmesek de uzun aradan sonra gerçekleşen geri dönüş serinin hayranlarını mutlu etmeye yetti.

Leave a Reply