Sony Açıklama Yaptı! PS5’te Değişmeyen Piksel Kalmayacak!

Sony PS5 ile ilgili yeni gelişmeler sürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde karşımıza çıkan ve tanıtımı yapılan PS5 ile ilgili olarak pek çok kişi yeni ilgi odağı oldu. İki farklı model ile tanıtılan özel konsol yapısı sayesinde oyun içi görüntüler de çok fazla dikkat çekmeye başladı. Oyuncuların gözünden kaçmayan özel ara yüz sayesinde bu oyuna dair de söyleyecek çok fazla şey var aslında. Sitenin ve uygulamanın bizzat ara yüzü değişmesinin sebebi, piksel beklentisini de değiştirmek olabilir!

PS5 tasarım başkanı olan MacLaurin bu konuyla ilgili hızlı bir açıklama geldi ve neden ara yüzlerin değiştiği açıklandı. PS5 üzerinde bulunan arayüzün adeta bir nevi evrim olduğunu dile getiren başkan, bu konuda ince ve gösterişli özel bir yapı sunacaklarını dile getirdi. Yeni bir görsel öncülük sistemi kurduğunu da belirten PS5, görsel dilde bir devrim yaratmayı hedefliyor.

Cevabı bizzat Linkedln üzerinde veren MacLaurin, PS4 arayüzünün incelendiği ve neredeyse 100 farklı revizeye gidildiğini söyledi. Bu sayede yeni yüzlerin konsept olarak çok daha farklı olması gerektiği ve bunun üzerine de nelerin yapılabileceği konusu konuşuldu ve çok daha önemli olan seçimlerin olduğu söylendi. Değiştirilmeyen bir piksel bile kalmadı diyerek açıklama yapılınca işler biraz daha yerine oturdu gibi görünüyor.

Çok daha farklı bir konsol yapısı!

Ara yüz olarak çok daha farklı bir yapı sunan PS5, içerik bazında da yeni revizyonlarla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu yüzden herkes için farkındalık yaratıyor ve kişisel beklentileri de bu süreçlerde ön plana çıkarmış oluyor. Hatta yapılan konuşmada “Kesinlikle bazı özel sürümleri göreceksiniz ve bu önceki nesil konsollarda görmediğiniz bir özelleştirme ile gelecek diyerek merakları üzerine çekmeyi başardı diyebiliriz.

Leave a Reply